مقالات

معرفی کمپرسور بنزینی

کمپرسور بنزینی

از دسته انواع کمپرسورهای هوای فشرده که در صنایع زیادی به کار برده می شود، می توان به کمپرسور بنزینی اشاره کرد که در یک کیفیت درجه یک در برندهای شناخته شده طراحی و تولید شده است. بهتر است که در این مقاله به معرفی این محصول بپردازیم و با آن آشنا شویم.

معرفی و شناخت کمپرسورهای بنزینی

نمونه ای از انواع کمپرسورهایی که در صنعت به کار برده می شوند، می توان به کمپرسور های بنزینی اشاره کرد که در شرایط محیطی سخت به کار برده می شوند و از دور موتور پایینی برخوردار هستند. این دستگاه بسیار کار آمد و با دوام است و به صورت مونتاژ شده به روی مخازن خود قرار داده شده اند. این محصول در انواع سرویس های جاده ای، کارگاه های برون شهری و یا کارگاه هایی که به برق دسترسی ندارند کار می کند و به بنزین نیاز دارد. این کمپرسور دارای ساختار یکپارچه و استفاده آسانی است و از نوع کمپرسورهای دارای فیلتر هوا می باشد. این دستگاه از شیر خودکار برای کار در حالت های کاری و بی بار بهره برده است و دارای استارت اتوماتیک می باشد.

کمپرسور بنزینی

این دستگاه دارای مکانیزم عمل بنزینی می باشد و به صورتی طراحی شده است که می تواند تا 300 بار را تحمل کند. همانطور که میدانید کمپرسورها برای تامین هوای فشرده در صنایع به کار برده می شوند. این نوع کمپرسور نیز به همین صورت عمل می کند. با این تفاوت که برای داشتن یک عملکرد صحیح به بنزین نیاز دارد. پس این دستگاه وظیفه فشرده سازی هوای اطراف را به داخل مخزن به عهده دارد.

از مهمترین ویژگی های این دستگاه می توان به این اشاره کرد که در صورتی که در محیطی که نیاز است از این دستگاه استفاده کنید برقی وجود نداشته باشد، به راحتی می توانید از کمپرسورهای باد بنزینی استفاده مفید و سودمند داشته باشید.

نحوه کارایی کمپرسور باد بنزینی به چه صورت است؟

بهتر است بدانید که این دستگاه برای داشتن یک عملکرد صحیح علاوه بر بنزین به روغن نیز نیاز دارد که به عنوان سوخت در آن استفاده می شود و هر از چند گاهی باید تعویض شود و آن را باید چک کنید. از دسته بهترین انواع کمپرسورهای باد می توان به کمپرسور بنزینی اشاره کرد که در انواع صنایع زیادی به کار برده می شود و از اهمیت زیادی برخوردار است. این دستگاه بر حسب نیاز مشتریان در اندازه های مختلف تولید می شود و در انواع مختلف روانه بازار میگردد که می توانید آن را از برندهای شناخته شده تهیه و خریداری کنید. در این دستگاه برای تبدیل انرژی یا قدرت به انرژی جنبشی از موتور بنزینی استفاده می شود.

در واقع کار این دستگاه به وجود آوردن نیروی مکش لازم برای مکیدن گاز و متراکم کردن گاز است که باعث تبدیل گاز به مایع می شود. این کار باعث انتقال گاز از سمت راست فشار ضعیف به سمت فشار قوی خواهد شد که در آن حجم گازی که باید فشرده شود به میزان جابجایی پیستون در کمپرسور وابسته است.

این دستگاه با فشرده سازی هوا کار می کند و هوای فشرده شده را با سرعت بالا آزاد می کند. به دنبال آن نیروی زیادی به وجود می آید و در صنایع زیادی به کار برده می شود. عملیات فشرده سازی در انواع مختلفی به صورت های جابجایی منفی و مثبت انجام می گیرد که هر یک از آن ها با توجه به نوع صنایع و کاربردی که دارد متفاوت است.

مراحل تعویض روغن کمپرسور باد بنزینی

همانطور که ذکر شد، وجود روغن در انواع کمپرسور بنزینی از اهمیت زیادی برخوردار است که زمان تعویض آن باید مورد توجه قرار بگیرد. برای انجام این کار، باید ابتدا دستگاه را روشن کرده و اجازه دهید به مدت 15 دقیقه کار کند. این کار باعث گرم شدن دستگاه می شود. در نتیجه دستگاه را خاموش کنید و به سراغ پیچ تخلیه روغن بروید. سپس روغنی که در داخل سیلندر وجود دارد را به صورت کامل تخلیه کنید. در نهایت پیچ تخلیه را در جایگاه خود محکم به کمک تفلون ببندید.

از قسمت دیگری که برای ریختن روغن تعبیه شده است، به آرامی روغن را وارد سیلندر کنید. به روی بدنه سیلندر یک نمایشگر روغن شیشه ای مشاهده می کنید. پس زمانی که روغن به وسط نمایشگر رسید، یعنی به اندازه کافی سیلندر پر شده است. پس دیگر نیازی به ریختن روغن نخواهد بود. بهتر است توجه کنید که روغن باید به اندازه کافی ریخته شود. زیاد بودن روغن و یا کم بودن آن باعث ایجاد اختلال در عملکرد کمپرسور می شود. پس بهتر است در این کار دقت و توجه زیادی را خرج کنید.

کمپرسور بنزینی

قیمت کمپرسور باد بنزینی

با توجه به اینکه کمپرسور بنزینی از دسته بهترین انواع کمپرسورها قرار دارد که بسیار پرکاربرد است و در صنایع زیادی به کار برده می شود. برای خرید کمپرسور هوا بنزینی باید به برندهای شناخته شده مراجعه کنید. همچنین لازم است بدانید که فاکتورهای مهمی تعیین کننده قیمت این دستگاه هستند. از جمله مهمترین آنها می توان به حجم مخزن، اندازه آن، کیفیت و نوع برند، کارایی کمپرسور و سایر ویژگی های آن اشاره کرد. بنابراین در زمان خرید بهتر است ابتدا با کارشناسان خرید مشورت کنید تا بتوانید از قیمت روز این محصول اطلاع کسب کنید.

چرا که به دلیل نوسانات قیمت قادر به ذکر کردن یک قیمت دقیق نخواهیم بود. پس باید در زمانی که قصد خرید دارید، با مشاوران خرید تماس حاصل فرمایید. و با دانلود کاتالوگ انواع کمپرسورهای باد، نوع محصول مورد نیاز خود را مشخص کرده و سپس برای خرید آن با توجه به نوع برند مورد نظر درخواست دهید. بهتر است که برای خرید یک محصول با طول عمر بالا به سراغ برندهای شناخته شده بروید.

کلام آخر

کمپرسور بنزینی از مواد اولیه با کیفیت و درجه یک ساخته شده است که دارای محافظ ایمنی می باشد و می تواند برای صنایع شما بسیار کارآمد و با دوام باشد. این محصول در مدل صنعتی به صورت چشمگیری می تواند در کاربردهای متفاوت استفاده شود. همچنین هزینه نگهداری و تعمیر پایینی دارد و سر و صدای کمی ایجاد می کند.  جهت تهیه و خرید تجهیزات هوای فشرده با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.