مقالات

مشخصات فنی کمپرسور اطلس کوپکو

مشخصات فنی کمپرسور اطلس کوپکو

کمپرسورها از مهمترین تجهیزاتی هستند که در صنایع زیادی به کار برده می شوند، براین اساس، برندهای زیادی به طراحی و تولید آن ها پرداخته اند. از جمله مهمترین شرکت های تولید کننده کمپرسور، می توان به شرکت اطلس کوپکو اشاره کرد که دارای چندین سال سابقه درخشان در این حیطه می باشد. در ادامه بهتر است با مهمترین مشخصات فنی کمپرسور اطلس کوپکو آشنا شوید.

درباره اطلس کوپکو

از دسته شرکت های مطرحی که در زمینه تولید کمپرسور هوای فشرده فعالیت می کند، شرکت اطلس کوپکو است. این برند از شال 1873 فعالیت خود را در کشور سوئد آغاز کرد و به مرور زمان توانست به یکی از بهترین و شناخته شده ترین برندهای تولید کننده تبدیل شود. اطلس کوپکو به طراحی و تولید کمپرسورها در کیفیت بی نقص و کارایی عالی پرداخت. همچنین علاوه بر آن، انواع وسایل و تجهیزات کمپرسور را نیز عرضه کرد. براین اساس نمایندگی های زیادی از این برند در 160 کشور جهان راه اندازی شده است که می توانید محصول مورد نیاز  خود را از آن ها با خیال آسوده تهیه کنید.

کمپرسور اطلس کوپکو

کمپرسورها از دسته مهمترین تجهیزاتی هستند که از کارایی مخصوص و مهمی برخوردار می باشند. به همین دلیل باید بتوانید آن را از برندهای شناخته شده برای صنایع خود تهیه و خریداری کنید. کمپرسور اطلس کوپکو در این برند با کیفیت درجه یک و مقاومی ساخته شده است و به راحتی می توانید از آن سالیان سال در صنایع خود استفاده کنید. کمپرسور در واقع به ماشینی گفته می شود که برای افزایش دادن فشار سیالات تراکم پذیر به کار برده می شود و  این سیال می تواند گاز و یا بخار باشد. این دستگاه باعث ایجاد رفاه در زندگی و سهولت بخشیدن به کار صنایع می شود.

مشخصات فنی کمپرسور اطلس کوپکو

این دستگاه در انواع متفاوتی طراحی و ساخته شده است که از قطعات مهمی در ساختار خود برخوردار است. کمپرسور اطلس کوپکو یک دستگاه مکانیکی می باشد که در زمینه های کوچک و بزرگ از صنعت گرفته تا پزشکی و لوازم خانگی مورد استفاده قرار می گیرد. برای فشرده سازی سیال با صرف انرژی مکانیکی فراوان، گاز را به سرعت زیادی درون خود مکیده و آن را فشرده سازی می کند. به این ترتیب دمای گاز فشرده شده نیز افزایش پیدا کرده و این گاز پر فشار از خروجی کمپرسورها و از یک سیستم خنک کننده عبور کرده و به حالت نرمال باز می گردد.

مشخصات فنی و مهم کمپرسور اطلس کوپکو

از جمله مهمترین کمپرسورهایی که در این برند طراحی و ساخته شده اند، دارای مهمترین مشخصات فنی کمپرسور اطلس کوپکو می باشند. این مشخصات فنی در اصل کامل کننده نوع فعالیت و عملکرد این دستگاه می باشند. کمپرسورهای در این برند هستند که رنج هوای فشرده خروجی در آن ها بین 300 تا 800 می باشد. همچنین فشار عملیاتی در آن ها از 7 تا 14 بار است و آن ها از مقاومت زیادی برخوردار هستند. از آنجایی که فشار و دبی هر دو از مهمترین پارامترها در این کمپرسور به حساب می آیند، تمامی کمپرسورهایی که در اطلس کوپکو به کار برده شده اند، دارای استیج با المنت هواساز می باشند.

به این ترتیب نیازی نیست که به تجهیز آن ها به صورت المنت موازی و متوالی بپردازیم. بهتر است بدانید که کمپرسورهای این برند به نام دیزلی شهرت دارند که این مشخصات فنی به آن ها مربوط می شوند. دبی هوادهی نیز در آن از 11 تا 23 متر مکعب می باشد. بهتر است بدانید که این کمپرسورها مجهز به سیستم pace و یا بدون آن تولید می شوند. این واژه به معنای تنظیم فشار به وسیله الکترونیک های شناختی می باشد. همچنین به نام کنترلر اطلس کوپکو نیز نامگذاری شده است.

در واقع این قطعه امکان تنظیم کردن فشار 1 تا 10 را در کمپرسور فراهم می کند. این دستگاه به سیستم سوخت رسانی بهینه نیز مجهز است و اطلس کوپکو بهترین مشخصات را در آن پیاده کرده است.

سهولت این نوع کمپرسور

این دسته از کمپرسورها نیز سهولت دسترسی و سرویس دهی راحت تر و بهتری نیست به سایر کمپرسورهای برندهای دیگر دارند. پس تعمیر و نگهداری آن ها بسیار راحت و آسان خواهد بود. از دیگر مشخصات فنی کمپرسور اطلس کوپکو می توان به این اشاره کرد که تمامی آن ها به یدک کش، سیستم چراغ برای مسیر، ایمنی چراغ ها، افتر کولر، شیر برگشتی، اطفاء حریق و شیر داخلی شات داون، استارت سرد و کارتریج ایمنی مجهز می باشند. می توانید این دسته از تجهیزات را در برند اطلس کوپکو در انواع سایزهای بهینه، برای انواع شرایط عملیاتی سنگین به راحتی تهیه کنید. چرا که با یک سرویس دهی آسان تولید شده اند و همه موتورهایی که در آن ها به کار برده شده است، به صورت استراتژیک انتخاب شده اند.

راهنمای خرید کمپرسور اطلس کوپکو

زمانی که برای خرید انواع کمپرسورهای تولید شده در اطلس کوپکو به نمایندگی های این برند مراجعه می کنید. بهتر است بدانید که باید به راهنمای خرید این محصول توجه کنید. بنابراین با توجه به مهمترین مشخصات فنی کمپرسور اطلس کوپکو که در این محصولات به کار برده شده است. باید در زمان خرید، به اطلاعات عملکردی، فشار، ظرفیت هوادهی، حداکثر و حداقل دمای محیط، اطلاعات موتور، مدل، تعداد سیلندر، توان دور اسمی، سرعت اسمی و سرعت انلود، اطلاعات ظرفیت مربوط به ظرفیت روغن و سوخت کمپرسور و موتور، حتی ابعاد کمپرسور را مورد بررسی قرار دهید.

به همین دلیل بهتر است که در این زمان با مشاوره های نمایندگی اطلس کوپکو مشورت کنید و از جزئیات این محصولات اطلاع کسب کنید. به این صورت می توانید این محصول را برای صنایع مختلف خود به خوبی تهیه و خریداری کنید. با توجه به راهنمای خرید، می توانید از لیست قیمت به روز این محصولات نیز اطلاع کسب کرده و کاتالوگ آنها را نیز دانلود کنید.

کلام آخر

مشخصات فنی به کار برده شده در کمپرسورهای هوا، از مهمترین اصولی است که باید در زمان خرید کمپرسور هوا محصول به آن توجه کنید. چرا که این مشخصات تکمیل کننده این محصول هستند و می توانند باعث شوند تا کمپرسورها عملکرد دقیق و صحیحی داشته باشند. مشاورین اطلس کوپکو در زمینه خرید می تواند به شما کمک کند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.