مقالات

شناخت واحد هواساز پیستونی

واحد هواساز پیستونی

یکی از مهمترین قطعاتی که در دستگاه های کمپرسور به کار برده می شود و نقش مهمی را بازی می کند، می توان به واحد هواساز پیستونی اشاره کرد که نقش مهمی را در این دستگاه به عهده دارد. امروزه با توجه به گسترش فعالیت صنایع نیاز صنایع تا حدی به این دستگاه افزایش پیدا کرده است. پس بهتر است که با اجزای آن آشنا شوید.

شناخت واحد هواساز پیستونی

یکی از انواع واحدهای هواساز که مربوط به دستگاه های کمپرسور میشوند، واحد هواساز پیستونی است که وظیفه مهمی را در عملکرد دستگاه کمپرسور به عهده دارد. این قطعه مهم به این صورت کار می کند که در آن پیستون به کمک نیروی الکتروموتور یا دینام در داخل سیلندر حرکت کرده و باعث ایجاد کردن عملیات فشرده سازی هوا می شود.

از اصلی ترین قطعات کمپرسور این قطعه می باشد که در انواع کمپرسورهای پیستونی و اسکرو به کار برده می شود و وظیفه اصلی آن مکش هوای اطراف و فشرده سازی آن ها می باشد. در واقع این بخش مهم وظیفه تراکم هوا و مکش آن را به عهده دارد.

واحد هواساز پیستونی
واحد هواساز پیستونی

می توان گفت واحد هواساز، قلب یک کمپرسور به حساب می آید که انرژی آن از طریق کوپل مستقیم و یا از تسمه تامین می گردد. این محصول برای صنایع بزرگ و کوچک به کار برده می شود و عملیات فشرده سازی هوا را تا حداکثر فشار 10 بار انجام می دهد و توسط شیر خروجی به بیرون منتقل می کند.

از مهمترین ویژگی های واحد هواساز می توان به این اشاره کرد که دارای راندمان بالا و عمر طولانی مدتی می باشد و باعث ایجاد کردن یک عملکرد صحیح در دستگاه می شود. همچنین بسیار کم صدا است و می تواند یک جایگزین عالی برای بلوک سیلندرهای قدیمی کمپرسور به حساب آید.

هواساز کمپرسور از چه اجزایی تشکیل شده است؟

برای آنکه یک هواساز بتواند عملکرد صحیح داشته باشد و وظیفه خود را به طرز ایده آل به پایان برساند، به قطعات مهمی نیازمند است که می توان به فلکه، سرسیلندر، فیلتر هوا، صفحه سوپاپ، سیلندر، لوله روغن ریز، کارتر روغن، میل لنگ، ورق کف کارتر، شاتون و پیستون اشاره کرد. بنابراین هر یک از این قطعات باید دارای کیفیت ایده آل و درجه یکی باشند. چرا که در غیر این صورت باعث می شود تا در عملکرد این دستگاه اختلال جدی ایجاد شود.

همچنین بهتر است بدانید که هر کمپرسور دارای ویژگی، کارکرد، اجزا و نحوه نصب مخصوص به خود می باشد. پس باید نصب آن را به افراد کاربلد و حرفه ای واگذار کنید. چرا که سپردن آن به افراد نابلد، باعث می شود تا به قطعات دستگاه شما آسیب وارد شود. و این در نتیجه باعث کاهش عمر دستگاه کمپرسور می شود. پس باید بعد از خرید به متخصصین نصب مراجعه کنید. چرا که متخصصین تجربه نصب را پشت سر گذاشته اند و می توانند این مرحله مهم را به خوبی برای شما پشت سر بگذارند.

نکات مهم در خرید واحد هواساز پیستونی

زمانی که برای خرید واحد هواساز پیستونی اقدام می کنید. به دلیل حساس بودن این دستگاه، بهتر است بدانید که باید به نکات ویژه و مهمی توجه کنید تا بتوانید یک خرید ایده آل داشته باشید. از جمله مهمترین این نکات به شرح موارد ذکر شده در زیر است:

  • تعداد مراحل تراکم هوا در هواساز پیستونی از اهمیت زیادی برخوردار است که باید به آن توجه کنید. بنابراین باید در نظر بگیرید که این دستگاه در کدام دسته تک مرحله ای، چند مرحله ای و دو مرحله ای قرار دارد.
  • توجه به محیط خنک کننده و روغن خنک کننده نیز در این امر بسیار مهم است. زنجیر، توربین، موتور اتصال مستقیم یا چرخ دنده، روش روغن کاری و روغن کاری از مهمترین فاکتورهایی است که باید در تهیه کردن یک واحد هواساز به آن ها توجه کنید.
  • باید مشخص کنید که قصد چه استفاده از این محصول را دارید. اینکه در چه تخصصی قصد دارید از آن استفاده کنید. در این مرحله حتی می توانید از کارشناسان و متخصصین فروش واحد هواساز نیز کمک بخواهید.
  • باید مشخص کنید که به چه مقدار هوایی نیاز دارید. همچنین باید توجه کنید که واحد هوا ساز برای فشار کم قابل جابجایی می باشد و برای سرعت پایین به کار برده می شود.
  • همچنین باید برنامه های کاربردی آن ها از جمله تهیه هوای فشرده، تمیز کردن گرد و غبار، ابزار دستی یا کارهای کوچک رنگی را مدنظر قرار دهید.

قیمت واحد هواساز کمپرسور

از مهمترین فاکتورهای که در زمان خرید کمپرسور هوا و واحد هواساز پیستونی مدنظر قرار می گیرند، می توان به قیمت این دستگاه اشاره کرد. پس بهتر است بدانید که اگر به دنبال تهیه این محصول در کیفیت درجه یک و قیمت ارزان هستید. تنها باید به برندهای شناخته شده مراجعه کنید که هدف خود را ارائه بهترین کیفیت و جلب رضایت مشتری قرار داده اند. به این صورت می توانید یک خرید ایده آل داشته باشید. همچنین لازم است بدانید که فاکتورهای مهمی محاسبه کننده قیمت این دستگاه هستند.

واحد هواساز پیستونی

بنابراین زمانی که برای خرید مراجعه می کنید. باید با توجه به نکات ذکر شده در زمان خرید، به فاکتورهای مهم تاثیرگذار در قیمت این دستگاه نیز توجه کنید. به این ترتیب بهتر است بدانید که متریال و ساخت این دستگاه، نوع کارایی و کاربرد آن، اندازه و ابعاد آن، نوع آن و هر چیزی که تشکیل دهنده ساختمان آن می باشد. در قیمت این محصول تاثیرگذار است.

نوع برند و کیفیت محصول از مهمترین آیتم های تعیین کننده قیمت هستند. بنابراین نمی توانیم قیمت دقیقی را برای شما بیان کنیم. در زمانی که قصد خرید داشتید، می توانید با مراجعه به کارشناسان مطرح و متخصص در زمینه فروش واحد هواساز پیستونی بهترین نوع این محصول را تهیه و خریداری کنید.

کلام آخر

از مهمترین قطعات دستگاه های هوای فشرده، واحدهای هواساز هستند که باید در کیفیت عالی تهیه شوند. پس بهتر است که در زمان خرید به کیفیت و نکات مهم توجه کنید. برای اطلاع از به روزترین قیمت می توانید به سایت های مطرح نیز مراجعه کنید. مشورت با متخصصین فروش می تواند در تهیه این محصول کمک شایانی به شما بکند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.