مقالات

آشنایی با کمپرسور دیزلی معدنی

کمپرسور دیزلی معدنی

کمپرسورها از تجهیزات پرکاربرد محسوب می شوند که به تامین هوای فشرده در صنایع مختلف می پردازند. به این ترتیب در انواع متفاوتی طراحی و ساخته شده اند. به یکی از پرکاربردترین انواع کمپرسورها، کمپرسور دیزلی گفته می شود که نقش مهمی را در صنایع به صورت گسترده بازی می کند. بهتر است در ادامه برای آشنایی با کمپرسور دیزلی معدنی با ما همراه باشید.

آشنایی با کمپرسور معدنی

افرادی که در صنایع هوای فشرده کار می کنند و با انواع کمپرسور سر و کار دارند به خرید تجهیزات هوای فشرده اقدام می کنند، می دانند که استفاده از این دستگاه تا چه حد می تواند در صنایع مهم باشد. با این وجود، شاید نام کمپرسورهای دیزلی معدنی کمتر به گوشتان خورده باشد. بهتر است بدانید که به این دسته از کمپرسورها، پرتابل نیز گفته می شود که نیروی محرکه در آن به وسیله موتورهای دیزلی تامین می گردد. به همین دلیل است که به این نام، نامگذاری شده اند. این دسته از کمپرسورها به صورتی طراحی شده اند که برای مکان های سخت و دشوار مانند معادن به کار برده می شوند و در انواع متفاوتی با توجه به ظرفیت هوای خروجی که می توانند ارائه دهند، تولید شده اند.

کمپرسور دیزلی معدنی

کمپرسور دیزلی به صورتی طراحی شده است که دارای مقاومت بالا و قدرت زیادی نسبت به سایر کمپرسورها می باشد و به راحتی می توان آنها را به وسیله وسایل نقلیه حمل و جابجا نمود. از لحاظ کاربردی این دسته از دستگاه های کمپرسور دارای دامنه کاری گسترده ای می باشند و موارد متعددی را شامل می شوند. این دستگاه برای افزایش فشار هوا به وسیله کاهش حجم آن به کار برده می شود و از انواع بروزترین ماشین آلات صنعتی محسوب می شود که اکثر کارخانه ها برای پیشبرد اهداف اقتصادی خود از آنها استفاده می کنند. این کمپرسور با توجه به ظرفیت بالا و پایینی که در آن ساخته شده است، در انواع دو چرخه و چهارچرخه طراحی و ساخته شده است.

از کمپرسور معدنی در چه مواردی استفاده می شود؟

کمپرسور دیزلی معدنی با توجه به نوع ساختی که دارد، در صنایع زیادی به کار برده می شود. این دستگاه شامل کاربردهای گسترده ای می باشد که نمی توان اهمیت آن را در صنعت نادیده گرفت. پس بهتر است در ادامه با کارایی و نقش مهمی که این محصول دارد، آشنا شوید.

 • استفاده برای دستگاه های شاتکریت و سیمانکاری و …
 • برای تخریب انواع سنگ و بتن و آسفالت در اداره جات دولتی، سازمان ها و شهرداری و …
 • پیمانکاری راه و ساختمان و عمرانی
 • تجهیزات شیلنگ ویبراتور بادی
 • رنگ آمیزی سطوح و پمپ و نقاشی در صنایع
 • سند بلاست کاری و شات بلاست انواع بدنه کشتی و سوله سازی
 • ابزار بادی
 • دستگاه های دریل واگن و حفاری
 • استفاده در آپاراتی ها 
 • دستگاه های منگنه زن و پونز کوب
 • دستگاه های پنوماتیک برای حفاری های سنگین

قیمت

با توجه به اینکه این محصول از دسته پرکاربردترین تجهیزات صنایع قرار دارد، برای آن قیمت های متفاوتی در نظر گرفته شده است. به همین دلیل نمی توان قیمت دقیقی برای آن مشخص نمود. کمپرسور دیزلی معدنی با توجه به فاکتورهای مهمی قیمت گذاری می شود که این در هر برند با توجه به کیفیتی که دارد متفاوت است. پس بهتر است که در زمان اطلاع از قیمت به برندهای شناخته شده مراجعه کنید. به این صورت می توانید از به روزترین قیمت این محصول اطلاع کسب کنید. برندهای مطرح همیشه قیمت ارزنده ای را برای این محصول قرار می دهند.

از جمله مهمترین فاکتورهایی که محاسبه گر قیمت کمپرسور دیزلی هستند می توان به کیفیت، فشار کاری، ساعات کارکرد ماهانه، ظرفیت دستگاه و .. اشاره کرد. تنها کافی است با مشاورین فروش در زمان خرید تماس حاصل فرمایید. این دستگاه به دلیل کارایی مهمی که دارد در صنایع نقش مهمی را بازی می کند و اجتناب نمودن از آن به گونه ای سخت و دشوار است. این دستگاه در سراسر جهان در زندگی مردم حضور پررنگ دارد و در انواع متفاوتی طراحی و ساخته شده اند. برای اطلاع از قیمت های روز، با توجه به موارد ذکر شده، می توانید به مشاورین خرید تماس بگیرید و یا به سایت های مطرح مراجعه کنید.

مزایای کمپرسور دیزلی معدنی

از جمله مهمترین دلایل استفاده گسترده و خرید کمپرسور هوا دیزلی معدنی می توان به مزایایی که این کمپرسور از آنها بهره مند است اشاره کرد. پس بهتر است با آن ها آشنا شوید که به شرح زیر هستند:

 • این دستگاه برای استفاده دائمی و بدون وقفه در کار مناسب است و به همین دلیل به راحتی می توان از آن در شرایط سخت و دشوار استفاده کرد.
 • این محصول در بارکشی های سنگین و زیاد مقاومت بالایی دارد و کمتر دچار خرابی می شود. به این صورت می توان در آن میزان فشار را در صفحه فرمان تنظیم کرد.
 • این دستگاه در بخش هواساز دارای یک راندمان بالا می باشد که باعث عملکرد بهتر و عالی تر در دستگاه خواهد شد.
کمپرسور دیزلی معدنی
 • در زمانی که این دستگاه با مشکل روبرو شود، تعمیرگاه های زیادی در ایران وجود دارند که به راحتی می توانند به آن رسیدگی کنند و به انجام تعمیرات آن بپردازند.
 • در صورت نیاز به قطعات جانبی و یدکی این دستگاه، نیازی به نگرانی نیست. چرا که به وفور در بازار یافت می شود و به راحتی می توانید آن ها را تهیه و خریداری کنید.
 • این دستگاه به راحتی می تواند دمای بالا را تحمل کند و در دمای بالا فعالیت گسترده داشته باشد.
 • کمپرسور معدنی به هیچ عنوان از خود صدایی تولید نمی کند و از نظر میزان آلودگی صوتی کمترین میزان آلودگی را تولید می کند.
 • استفاده و نصب این دستگاه بسیار آسان و راحت است و برای مدیریت کردن آن به هیچ گونه مهارت خاصی نیاز نیست.

کلام آخر

با توجه به کارایی و مزایای مهم کمپرسور دیزلی معدنی، می توانید از این محصول به صورت گسترده در صنایع ذکر شده استفاده کنید. همچنین بهتر است در زمان خرید به فاکتورهای مهم و تاثیرگذار به روی قیمت توجه کنید. با تماس با کارشناسان می توانید یک خرید موفق داشته باشید. نمایندگی های مطرح همیشه بهترین محصولات را در اختیار شما قرار می دهند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.