مقالات

آشنایی با روغن روتو و کاربرد آن

کاربرد روغن روتو

کمپرسورها در انواع متفاوتی طراحی و ساخته شده اند و از مهمترین سیستم های هوای فشرده محسوب می شوند. بنابراین یکی از انواع کمپرسورها، دستگاه هایی هستند که برای عملکرد بهتر به روغن نیاز دارند. پس بهترین روغنی که می تواند کیفیت دستگاه را حفظ کند، روغن روتو می باشد. در این بخش با ما همراه باشید تا با کاربرد روغن روتو آشنا شوید.

روغن روتو و کاربرد آن

یکی از مهمترین پارامترهایی که باعث می شود تا کمپرسورها عملکرد صحیحی داشته باشند، روغن است. روغن ها در انواع متفاوتی طراحی و ساخته می شوند که یکی از آنها، روغن روتو می باشد. این روغن در عملکرد کمپرسورهای اسکرو نقش به سزایی را ایفا می کنند. از مهمترین وظایفی که این روغن به عهده دارد، یا بهتر است بگوییم از مهمترین کاربرد روغن روتو می توان به این اشاره کرد که باعث خنک کاری، روانکاری، آب بندی و تمیز کاری کلیه مسیرهای عبوری در دستگاه می شود. این روغن دارای خواص آنتی فوم است. یعنی در اثر گردش شدید و جریان های تحت فشار به هیچ عنوان کف نمی کند.

 کاربرد روغن روتو

خرید روغن روتو اینجکت از نقطه اشتعال و نقطه بخار بالایی بهره مند است که نتیجه آن جلوگیری از حرارت زیاد تبخیر نشده و جلوگیری از کسری روغن در سیستم می باشد. این روغن در انواع کمپرسورهای اسکرو اویل اینجکت به کار برده می شود و باعث می شوند تا این دستگاه عملکردی ثابت و بهینه داشته باشد.

از ویژگی های مهم این روغن، می توان به این اشاره کرد که دارای کارکرد 4000 ساعت می باشد و به نوعی می توان گفت کیفیت این روغن ثابت شده است. این روغن را می توانید در زمان تهیه و خریداری، در انواع بسته بندی های ظرف پلاستیکی 5 لیتری، ظرف پلاستیکی 20 لیتری، بشکه فلزی 209 لیتری و تانکر فلزی 100 لیتری تهیه و خریداری کنید.

ویژگی ها

در واقع چیزی که باعث شده است خرید روغن روتو زد به یک کارایی اثبات شده دست پیدا کند و مورد محبوبیت صنایع زیادی قرار بگیرد، ویژگی های این روغن هستند که آن را یک محصول کامل جلوه می دهد. بنابراین بهتر است که در ادامه با ویژگی های مهم این روغن آشنا شوید:

جالب است بدانید که ای روغن کاری می کند تا نیاز به شستشو مسیر روغن وجود نداشته باشد. چرا که آلودگی های خارجی قادر به تاثیرگذاری به روی روغن روتو نیستند. پس وقتی که دستگاه کمپرسور در یک محیط پر از گرد و غبار و آلوده کار کند، آلودگی به روی آن تاثیر نمی گذارد. همچنین روغن روتو باعث می شود تا کمپرسور در برابر اکسیداسیون و زنگ زدگی به محافظت بالایی دست پیدا کند.

  • روغن روتو کاری کرده است تا به راحتی می توان به شستشوی سطوح داخلی کمپرسور پرداخت. در واقع افزودنی هایی که در این روغن وجود دارد، باعث جلوگیری از تشکیل لجن در آن ها شده و باعث می شود تا سیستم به نوعی پاکسازی شود. همچنین کاهش فشار باعث جداسازی روغن از آلودگی ها شده و این امر باعث می شود تا طول عمر روغن افزایش پیدا کند.
  • روغن روتو به دلیل آن که به راحتی از رطوبت آب جدا می شود، باعث می شود تا خواص و ویژگی های آن همیشه باقی بماند و از بین نروند.
  • روغن روتو در برابر اکسیداسیون مقاومت بالایی دارد و در برابر آلودگی های خارجی و پایداری هیدرولیتیک باعث افزایش عمر روانکاری می شود. پس این امر تاثیر زیادی در عملکرد کمپرسور دارد و باعث می شود تا زمان تعویض روغن تا 4000 ساعت یا 1 سال در محیط مناسب افزایش پیدا کند.

بهترین خواص

  • از بهترین خواص و ویژگی های این روغن، می توان به خواص امولسیون در آن اشاره کرد که باعث ایجاد شدن توانایی روان کننده روغن برای جدا شدن از آب می شود. همچنین از قابلیت فرآیند تصفیه مایع بهره مند است که باعث جلوگیری از خوردگی های داخلی می شود. بهتر است بدانید که این روغن با دستگاه درمان و با تفکیک خلوص بالا سازگاری بالایی دارد.
  • از جمله مهمترین خصوصیات این روغن، می توان گفت که هوا از روان کننده بدون فوم جدا می شود و این روغن یک فیلم روانکاری برای جلوگیری از کاویتاسیون در قسمت اسکرو ایجاد می کند. همچنین خروج کم روغن از دستگاه باعث می شود تا آلودگی کاهش پیدا کند.
  • فرمولاسیون روتو در این روغن باعث مقابله با مواد آب بندی می شود. این روغن به راحتی با کاسه های نمد سیلیکونی، PTFE ، اپوکسی یا مقاوم به فنول و فوم پلی اورتان سازگار است. در واقع باعث کاهش ریسک نشتی می شود و نیازی نیست که به تنظیم مجدد تجهیزات بپردازید.

قیمت روغن روتو

روغن روتو در برندهای زیادی تولید شده است که برای انواع کمپرسورها به کار برده می شود. بنابراین با توجه به ویژگی های مهمی که این روغن دارد، باید بتوانید آن را در کیفیت عالی تهیه کنید. در رابطه با قیمت این محصول بهتر است بدانید که به دلیل نوسانات قیمت قادر به ارائه یک قیمت دقیق نیستیم. همچنین اندازه و مقدار این روغن در قیمت آن تاثیر گذار است. پس در زمانی که قصد دارید برای تهیه این روغن اقدام کنید، می توانید به کارشناسان برندهای مطرح تماس حاصل فرمایید.

 کاربرد روغن روتو

به این صورت می توانید با توجه به میزان و اندازه روغن، از به روزترین لیست قیمت روغن روتو اطلاع کسب کنید. به این صورت می توانید آن را با کیفیت عالی و قیمت ارزنده از برندهای شناخته شده تهیه کنید. بهتر است بدانید که تنها شرط خرید یک روغن روتو با کیفیت که عملکرد صحیحی داشته باشد، مراجعه به یک نمایندگی مطرح است. این روغن باعث می شود تا دستگاه کمپرسور شما عمر طولانی تری داشته و عملکرد صحیح تری داشته باشد.

کلام آخر

با توجه به اینکه با کاربرد روغن روتو آشنا شدید. اکنون می توانید آن را در بسته بندی های متفاوت برای مصارف خود در صنایع تهیه و خریداری کنید. پس بهتر است که در زمان خرید این محصول، با کارشناسان مطرح تماس حاصل فرمایید. تا بتوانید یک انتخاب صحیح و درست داشته باشید و از انتخاب خود پشیمان نشوید. در این زمان می توانید از این روغن توقع بهترین عملکرد را داشته باشید و در هزینه های خود صرفه جویی کنید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.